Portcz

Vyrovnávací můstek série LA

Bezpečnost především

Třebaže můstky Série LA nazýváme mini-můstky, jejich výkon a bezpečnost jsou na stejné úrovni, jako u ostatních vyrovnávacích můstků od firmy Stertil. Když nákladní vozidlo nacouvá na nárazníky, sklopné čelo lze jednoduchým pohybem ovládací páky zvednout na ložnou plochu vozidla. Po dokončení nakládky anebo vykládky může nákladní automobil opustit stanoviště a sklopné čelo můstku samovolně klesne do parkovací polohy za úrovní nárazníků. Toto zajistí, že další vozidlo může být přistaveno na nakládku nebo vykládku bez nebezpečí poškození vozidla, nebo můstku. Vyrovnávací můstek Stertil série LA je vhodné použít zejména tam, kde je malý rozdíl mezi výškou podlahy skladu a ložnou plochou vozidla, a je ideálním řešením pro náhradu starých a nebezpečných sklopných plechů.

Funkce

 1. Když nákladní vozidlo správně nacouvá na nárazníky, sejměte ovládací páku z držáku a vložte ji do otvoru na horní desce můstku.
 2. Ovládací páku zatáhněte směrem dozadu a dolů až do horizontální polohy. V tento moment je můstek ve své horní úvrati.
 3. Pomalým zvedáním ovládací páky se sklopné čelo automaticky narovná a klesá na ložnou plochu vozidla
 4. Po vizuální kontrole, že sklopné čelo skutečně bezpečně sedí na ložné ploše, vyjměte ovládací páku z otvoru a vraťte ji na své místo. Můstek je teď připraven pro nakládání a vykládání zboží.
 5. Když nakládka/vykládka skončí, vozidlo může opustit nakládací místo a sklopné čelo můstku samovolně klesne do parkovací polohy za úrovní nárazníků. Taktéž je možno zaparkovat můstek do základní polohy pomocí ovládací tyče. Po vložení ovládací tyče do otvoru, páku zatáhněte směrem dozadu a dolů až se sklopné čelo zvedne z ložné plochy, sklopné čelo se sklopí a pomalým pohybem ovládací páky směrem dopředu usadíte můstek do základní polohy.

Nízká investice

Když si objednáte můstek série LA, můžete si být jistí kvalitou tohoto produktu a jeho ceny, ve srovnání se standardními hliníkovými sklopnými plechy. Třebaže cena můstku série LA je o něco vyšší, než u hliníkových sklopných plechů, užitná hodnota, kterou Vám nabídnou je mnohem větší, jako například standardně dodávané gumové nárazníky o rozměrech 300 x 200 x 100 mm, bezpečnější a snadnější ovladatelnost (žádné úrazy při zvedání těžké desky sklopného plechu) a nosnost plně srovnatelná s hydraulickými můstky.

Vysoká nosnost

Vyrovnávací můstek série LA odpovídá všem bezpečnostním nařízením Evropské směrnice EN 1398, má dynamickou kapacitu 6000 kg a je vhodný pro nakládku všemi druhy nakládací techniky od manuálních paletových vozíků až po motorové vysokozdvižné vozíky. Speciální otevřená konstrukce pantu sklopného čela zabraňuje ulpívání nečistot v prostoru dotyku horní desky a sklopného čela a svým provedením zaručuje dlouhou životnost tohoto spojení. Pantové spojení zaručuje, že úhel sklonu 7,5° bude zaručen trvale, co je nezbytně nutné pro nakládku/vykládku vozidel s nevhodnou výškou pod úrovní podlahy skladu. Sklopné čelo vždy dosedá bezpečně na nakládací plochu a eliminuje nebezpečí sklouznutí.

Technická specifikace

 • Horní deska, výztuhy a sklopné čelo jsou vyrobeny z konstrukční oceli (s 355 jo/ocel52)
 • Tloušťka plechu horní desky 6/8 mm, sklopného čela 13/15 mm
 • Standardní povrchová úprava: tryskání, základní a vrchní barva (celkem 80 mikronů)
 • Standardní barva: RAL 5020
 • Standardní délka sklopného čela: 350 mm.
 • Gumové nárazníky o rozměru 300 x 200 x 100 mm

Další možnosti vybavení dle volby

U výrobků série LA můžete zvýšit uživatelský komfort pomocí volitelných příplatků:

 • Žárové zinkování horní desky, sklopného čela a rámu můstku
 • Barevné provedení dle přání v barevné škále RAL.
 • Různé druhy nárazníků (gumové, pohyblivé, polyetylenové)
 • Délka sklopného čela 400 mm
 • Rám pro integrovaný model

Rozměry hydraulických vyrovnávacích můstků série XMODELLBHWBWO*C
LA-72 HP70018303801001006000
LA-72 LP700183038050806000
LA-72 HP-V73518303801001006000
LA-72 LP-V735183038050806000
LA-2000 HP70020003801001006000
LA-2000 LP700200038050806000


Dynamická kapacita C*= 60 kN
HP provedení „High Profile“ je vhodné zejména pro motorové vysokozdvižné vozíky
LP provedení „Low Profile“ je vhodné zejména pro ruční paletové vozíky

Možnosti použití modelu

Můstky série LA se dodávají ve dvou základních provedeních. Integrovaný model je vhodný zejména pro novostavby (Rám není součástí standardní dodávky.) Externí model se běžně používá v případě nedostatku místa na nakládací rampě, nebo při rekonstrukcích, nebo náhradách za sklopné plechy namontované na hraně nakládací rampy.

Záruka

Certifikát ISO-9001 a značka CE pro vyrovnávací můstky zaručují optimální bezpečnost a životnost. Standardní záruční lhůta činí 1 rok.

Prodloužení záruky je možné v kombinaci s uzavřením smlouvy o údržbě s naším servisním oddělením.

Galerie